معرفی نقشه سایت به وبمستر بینگ

برخلاف گوگل که تنها فایل های XML را بعنوان نقشه سایت میپذیرد، وبمستر بینگ گزینه های بیشتری برای معرفی صفحات جدید سایت در اختیار کاربران قرار داده است. مهمترین و بهترین روش همان استفاده از فایل های XML است که در مقاله ای با عنوان آموزش ساخت نقشه سایت بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین شما میتوانید با معرفی خبرخوان RSS 2 یا Atom 0.33 نیز وبمستر بینگ را از صفحات جدید سایت خود آگاه کنید. آخرین روش معرفی یک فایل TXT بر روی هاست است که شامل آدرس هر صفحه از سایت در خطی جداگانه باشد. به این ترتیب که شما در هر خط از این فایل آدرس یک صفحه از سایت را قرار میدهید که البته این کار برای سایت های بزرگ و بصورت دستی کمی مشکل خواهد بود.

%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%85%d9%be-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%db%8c%d9%86%da%af

بعد از قرار دادن فایل نقشه سایت خود بر روی سرور یا هاست برای معرفی نقشه سایت از بخش sitemap-related information بر روی گزینه Submit a Sitemap کلیک کرده و آدرس نقشه سایت خود را در فیلد مربوطه وارد کنید. در نهایت بر روی دکمه SUBMIT کلیک کنید.
همچنین میتوانید نقشه سایت خود را از بخش Sitemaps بعنوان زیر مجموعه ای از بخش Configure My Site نیز معرفی کنید.

معرفی سایت به وبمستر بینگ و ثبت نقشه سایت شانس شما را برای افزایش سرعت ایندکس صفحات توسط بینگ به شدت افزایش داده و همچون وبمستر گوگل اطلاعات زیادی در مورد جایگاه کلمات کلیدی و خطاهای احتمالی در سایت به شما خواهد داد.